Co to jest wyciskarka do soków?

Panująca moda na zdrowy tryb życia i samodzielne przygotowywanie posiłków sprawiła, że w naszych kuchniach zagościły na stałe urządzenia, których jeszcze kilka lat temu raczej byśmy nie potrzebowali. Pozwalają jednak na przyrządzanie pełnowartościowych, smakowitych przysmaków. Przykładem może być wyciskarka do owoców.

Rodzaje

Wyciskarki do soków można z grubsza podzielić na dwa rodzaje- ręczne i mechaniczne. Te ręczne są zazwyczaj bardzo proste w obsłudze i tanie. Pozwalają jednak na uzyskanie dużo mniejszej ilości soku, niż w przypadku wyciskarek mechanicznych. Po prostu człowiek nie jest w stanie wykrzesać z siebie tyle siły, co maszyna. Wyciskarki mechaniczne napędzane są za pomocą prądu. Zazwyczaj składają się z jednego lub z dwóch wałków ślimakowych, które rozdrabniają, a następnie miażdżą wkładane w nie owoce.

Zalety

Posiadanie wyciskarki do owoców na własny użytek jest równoznaczne z tym, że nie jesteśmy już skazani na kupno gotowych soków w kartonach. Są one zazwyczaj pełne chemii, sztucznie zagęszczane i dosładzane. Prawdziwego soku jest w nich jak na lekarstwo. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że mają one nawet kilkuletnie daty przydatności do spożycia. Sok, który uzyskamy z domowej wyciskarki, nadaje się do spożycia w ciągu dwudziestu czterech godzin. Wtedy zarówno jego walory smakowe, jak i prozdrowotne będą na najwyższym poziomie.

Podsumowanie

Wyciskarki do owoców są coraz chętniej wybieranymi urządzeniami z grupy AGD. Biorąc pod uwagę jak bardzo ułatwiają zdrowy tryb życia i trzymanie się zbilansowanej diety nie ma w tym nic dziwnego.

co to jest wyciskarka
Podziel się z innymi