Jaką wyciskarkę kupić?

Rosnąca popularność wyciskarek do owoców jest niepodważalnym faktem. Oznacza to jednak, że w sklepach pojawia się coraz więcej egzemplarzy, które są tanie, lecz gorsze jakościowo. Wysokiej klasy wyciskarka będzie dobrze służyła przez całe lata.

Funkcjonowanie

Aby móc z pełną odpowiedzialnością wybrać odpowiedniej klasy wyciskarkę do swojego domu, należy mieć chociażby mgliste pojęcie o tym, jak ten sprzęt działa. Najczęściej w obudowie kryją się dwa wałki ślimakowe. Pierwszy z nich rozdrabnia wrzucone do niego owoce, a drugi miażdży je, uwalniając słodki, pożywny sok. Ponieważ ich praca przebiega w środowisku o znacznej wilgotności, nie mogą rdzewieć ani magazynować na sobie osadu. Ważne też, aby całość była tak skonstruowana, aby można było wszystko dogodnie czyścić.

Wygląd i bezpieczeństwo

Wybrana przez nas wyciskarka do owoców powinna być więc wykonana z wysokiej jakości materiałów. Świetnie tutaj sprawdza się stal nierdzewna. Nie tylko jest odporna na wilgoć, ale także na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto wspaniale się prezentuje, mogąc równocześnie służyć za ozdobę kuchni. Ze względów bezpieczeństwa należy zwrócić uwagę na to, czy wałki wewnątrz wyciskarki są odpowiednio chronione. Jest to szczególnie ważne gdy wśród domowników są wszędobylskie dzieci. Warto też uważniej przyjrzeć się osłonie od kabla, musi być szczelna i wytrzymała.

Podsumowanie

Wyciskarka do owoców jest urządzeniem nieskomplikowanym, ale bardzo potrzebnym w domu każdego, kto przykłada się do hołdowania zasadom zdrowej kuchni. Ważne jest, aby wybrać egzemplarz doskonałej jakości, który będzie nam dostarczał pysznych soków przez długi czas.

Podziel się z innymi