Plusy naturalnych soków

Wiara w to, że Matka Natura wie, co dla nas jest najlepsze, może doprowadzić do odejścia od chemicznie wspomaganych, sztucznych sklepowych produktów na rzecz przetworów przygotowywanych własnym sumptem. Dobrym przykładem takiej kulinarnej rewolucji są między innymi soki owocowe.

Soki

Nie ma chyba człowieka na świecie, który nie lubiłby słodkiego, aromatycznego soku owocowego. Najsmaczniejsze są te świeżo wyciśnięte, pełne miąższu i naturalnej słodyczy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić sobie przywilej spożywania tego przysmaku codziennie, dzięki wyciskaniu soków z owoców we własnej kuchni. Można wtedy mieć pełną kontrolę nad tym, co w rzeczywistości trafia do naszych szklanek. Samodzielnie wybieramy nasze ulubione owoce, wiemy więc, że nic poza czystym, zdrowym sokiem nie ląduje w naszych żołądkach. Żadnej chemii, żadnych zagęszczaczy. Sok owocowy jest wspaniałym urozmaiceniem każdego posiłku, można także traktować go jako pełnowartościowy deser dla dzieci.

Plusy

Za samodzielnym wyrabianiem soków owocowych przemawia wiele przesłanek. Picie własnoręcznie przyrządzonego napoju to najlepszy sposób, aby zapewnić organizmowi dzienną dawkę witamin i mikroelementów w nieprzetworzonej, łatwo przyswajalnej formie. Znajduje się w nich także zdrowy cukier, niezbędny dla właściwego funkcjonowania naszego ciała. Ponadto regularne spożywanie soków oczyszcza organizm z toksyn, dzięki czemu uważa się, że naturalne soki z owoców są jednym z dostępnych nam źródeł młodości.

Podsumowanie

Jeżeli ktoś przepada za owocami, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby delektował się ich sokiem dzięki własnoręcznemu wyciskaniu go. Uzyskuje się dzięki temu pyszną, lecz zdrową przekąskę.

naturalny sok z wyciskarki
Podziel się z innymi