Smukła, wytrenowana sylwetka to marzenie niejednej osoby. Aby ją uzyskać nie wystarczy wyciskanie siódmych potów na siłowni. Owszem wzmocnimy wtedy mięśnie, ale tylko dieta sprawi, że pozbędziemy się zgromadzonego tłuszczyku.

Zbilansowany jadłospis

To, co znajdzie się na naszym talerzu zależy od tego, jaki efekt końcowy naszej metamorfozy chcemy uzyskać. Osoby na diecie redukcyjnej powinny ograniczyć spożycie kalorii, stawiając na jakość spożywanych posiłków, a nie na ilość jedzenia na talerzu. Ci, którym zależy na budowaniu masy mięśniowej, muszą dostarczyć swojemu ciału materiały, aby było to możliwe. Wskazane jest więc spożycie znacznych ilości białka z domieszką węglowodanów. Każdy jednak powinien zadbać o to, aby codziennie przyswoić odpowiednią dawkę witamin i innych pierwiastków odpowiadających za nasze zdrowie. Najłatwiej uzyskać je z warzyw i owoców.

Soki

Nie każdy musi lubić warzywa i owoce. Dla niektórych zjedzenie brokuł czy szpinaku to droga przez mękę. Można jednak pomóc sobie poprzez przygotowywanie z nich soków. Czas spożycia płynu jest znacznie krótszy niż w przypadku warzyw podawanych tradycyjnie. Ponadto tak dostarczone wartości odżywcze są łatwiej absorbowane przez organizm. Wypicie robionego samodzielnie, gęstego, naturalnego soku z warzyw i owoców tuż po treningu sprawi, że odbudujemy swoje zasoby energetyczne i nasycimy głód.

Podsumowanie

Zdrowa dieta nie musi być nudna. Warzywa i owoce mogą zagościć w niej pod wieloma postaciami. Soki są prostym i skutecznym sposobem na równoczesne zabicie pragnienia oraz głodu, które często atakują nas po intensywnym wysiłku fizycznym.

Podziel się z innymi