Moda na regularną aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę na dobre zagościła w naszym kraju. Wiele osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze zdrowym trybem życia musi jednak odpowiedzieć sobie na wiele związanych z nim pytać i wątpliwości. Niektóre dotyczą spożywania posiłków w bezpośredniej bliskości ćwiczeń.

Wysiłek fizyczny

Uprawianie jakiegoś sportu jest wskazane, zarówno z punktu widzenia fizycznego, jak i psychicznego. Wiele osób stara się więc wkomponować w swój plan dnia trochę miejsca na ćwiczenia. Aby wysiłek fizyczny nie był zbyt dotkliwym przeciążeniem dla naszego organizmu, musimy się do niego odpowiednio przygotować. Kluczowe jest tutaj prawidłowe zaplanowanie posiłków. Ćwiczenia na pusty żołądek mogą spowodować, że szybko opadniemy z sił, a nawet, że zrobi nam się słabo. Z kolei trening od razu po jedzeniu jest bardzo niekomfortowy. Zagwozdką jest także uzupełnienie braków energetycznych po ćwiczeniach, szczególnie wtedy, kiedy wykonujemy je wieczorem. Odpowiedzią mogą być jednak soki warzywne.

Sok

Samodzielnie przygotowany sok z warzyw jest zdrowym i pełnowartościowym sposobem na uzupełnienie braków energetycznych w organizmie. Po jego spożyciu jesteśmy nasyceni, lecz szybkość jego trawienia sprawia, że nie zalega on w żołądku. Można taki napój przygotować nieco wcześniej w ciągu dnia i przechowywać w lodówce aż do czasu spożycia przed lub po treningu.

Podsumowanie

Uprawianie sportów to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia. Wspomaganie za pomocą mądrej diety, w tym soków na bazie warzyw, spowoduje, że długo będziemy cieszyli się nie tylko smukłą sylwetką, ale także doskonałym zdrowiem.

sok po treningu
Podziel się z innymi