Owoce to nie tylko smaczna, słodka przekąska. To także skarbiec kryjący w sobie całą masę potrzebnych nam do zdrowego życia witamin i innych wartości odżywczych. Trudniej o łatwiej przyswajalną ich formę, niż sok.

Witaminy

Cytrusy są owocami, które jak żadne inne są bogate w witaminę C. Jabłka obfitują w szereg witamin z grupy B. Banany to cenne źródło potasu. Jedząc te oraz wiele innych owoców, jak truskawki, ananasy czy melony dostarczamy więc naszemu organizmowi materiałów, które pozwolą mu na prawidłowe funkcjonowanie. Nie można zapominać też o tym, że soki mogą być nie tylko owocowe. Warzywne napoje są smaczne, a poza tym pozwalają na błyskawiczne przyswajanie tego, co jest w nich najcenniejsze. Witaminy to nie jedyne prezenty od natury, które możemy znaleźć w naturalnych sokach.

Dodatkowe działanie

Decydując się na zdrową dietę złożoną z jak najmniej przetworzonych produktów musimy mieć świadomość tego, jak wiele dobra czynimy dla naszego ciała. Pijąc wyciskane samemu soki z owoców i warzyw przyspieszamy przemianę materii, oczyszczamy organizm z toksyn, obniżamy ciśnienie krwi, usprawniamy pracę narządów wewnętrznych, dbamy o wygląd i zdrowie włosów, skóry i paznokci, wzmacniamy zęby. Słowem, sprawiamy, że nasze ciało prawidłowo funkcjonuje. Mamy więc więcej energii, nie jesteśmy ociężali ani senni. Osoby, które zdecydowały się na jadłospis pełen warzyw i owoców zauważyły, że poprawiły się także wyniki ich badań.

Podsumowanie

Dbanie o to, aby dieta była urozmaicona i odpowiednio skomponowana to wyraz troski o własne zdrowie. Dzięki temu można zniwelować ryzyko zapadnięcia na wiele groźnych chorób.

Podziel się z innymi