Jakie owoce na sok z wyciskarki

Świeżo wyciśnięty, aromatyczny sok owocowy to przysmak, któremu mało kto potrafi się oprzeć. Smakowite soki da się uzyskać z wielu różnych owoców, a więc każdy może skomponować mieszkankę idealną dla siebie.

Cytrusy

Do jednych z najchętniej wybieranych owoców należą cytrusy. Ich obecność jest szczególnie doceniana zimą, kiedy nie ma dostępu do dobrych jakościowo owoców sezonowych. Cytrusy są prawdziwą bombą witaminową, szczególnie jeżeli chodzi o witaminę C. To szczególnie ważne podczas chłodnych, zimowych miesięcy, kiedy nasza odporność wystawiona jest na ciężką próbę i potrzebuje dodatkowego wsparcia. Sok z cytrusów jest łatwy do uzyskania, smaczny, stosunkowo wodnisty. Warto wypić przynajmniej jedną szklankę dziennie jako receptę na zdrowie.

Jabłka

Mamy to szczęście, że mieszkamy w kraju, który jest producentem najsmaczniejszych jabłek na świecie. Owoce te dostępne są praktycznie przez cały rok, a dzięki bogactwu odmian coś dla siebie znajda zarówno wielbiciele jabłek słodkich, jak i tych bardziej kwaskowatych, zielonych. Naturalnie wyciśnięty sok z jabłek jest dość mętny ze względu na drobne cząstki miąższu, które się w nim znajdują. W owocach tych znajduje się pełne spektrum witamin z grupy B. Picie soków jabłkowych jest kluczem do zdrowia, urody i szczupłej sylwetki.

Owoce egzotyczne

Swoich wielbicieli mają także owoce egzotyczne, takie jak ananasy, banany czy mango. Soki wyciskane z nich mają aromatyczny, słodki smak, doskonale nadają się do wymieszania razem z innymi sokami uzyskanymi z tej grupy owoców. Warto samemu przekonać się, że owoce egzotyczne są świetnym uzupełnieniem naszych rodzimych.

Podsumowanie

Własnoręcznie przygotowane soki owocowe są świetnym sposobem na urozmaicenie posiłku, a także na szybką przekąskę.

Podziel się z innymi