Każdy rodzic chce dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Szczególną wagę przykłada się jednak do tego, aby maluchy spożywały wartościowe, odpowiednio skomponowane posiłki. Prawdziwą bombą witaminową są wszelkiego rodzaju naturalne soki owocowe.

Niejadek

Problemem, który napotyka wielu dorosłych jest fakt, że ich pociechy nie przepadają za posiłkami. Dotyczy to zwłaszcza dzieci bardzo żywych, dla których przesiedzenie kilkunastu minut w spokoju podczas jedzenia jest istną katorgą. W efekcie zachodzi obawa, że maluch je zbyt mało, by prawidłowo rosnąć. Jeżeli dziecko dodatkowo podjada podczas zabawy, to trudno zachować kontrolę nad tym ile i co je, oraz czy jest to pełnowartościowe. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest podawanie dzieciom samodzielnie wyciśniętych soków owocowych. Te naturalne napoje zawierają też w sobie miąższ owoców, dzięki czemu są bardziej treściwe i zaspokajają apetyt.

Owoce

Owoce są pełnymi witamin i wartości odżywczych produktami, za którymi przepada większość dzieci. Wszystko dzięki temu, że są słodkie, a jak wiadomo maluchy mają do słodkości wielką słabość. Dzięki temu owoce są sprzymierzeńcami rodziców w walce o prawidłową dietę pociechy. Wiele z nich nadaje się idealnie do przygotowywania z nich domowych soków. Szczególną popularnością cieszą się jabłka oraz pomarańcze. W sezonie można spróbować wyciskać także sok z truskawek lub gruszek. Większość najmłodszych uwielbia także słodkie i gęste soki bananowe. Podając własnoręcznie wyciskane soki można mieć pewność, że dzieci dostają to, co najlepsze.

Podsumowanie

Soki owocowe są wspaniałym pomysłem na urozmaicenie diety dziecięcej. Są smaczne, zdrowe i doskonale zaspokajają apetyt.

swież sok dla dziecka
Podziel się z innymi