Ranking wyciskarek

Ranking stanowi subiektywną opinię autora opartą na doświadczeniu własnym i obserwacji opinii w sieci, a także znajomych osób, które również posiadają wyciskarki do soków.

Rynek wyciskarek do soków w naszym kraju cały czas się poszerza. Mamy zatem już całkiem duży wybór. Co za tym idzie coraz trudniej podjąć właściwą decyzję. Niestety cena nie jest jedynym wyznacznikiem jakości.  Wśród dobrych sprawdzonych produktów pojawiają się też te słabej jakości, niekoniecznie najtańsze.  Przed zakupem swojej przyszłej wyciskarki warto rozeznać się w temacie, poczytać opinie, fora, obejrzeć jakieś filmiki na YOUTUBE. Jako, że temat wyciskarek do soków zgłębiam już od dłuższego czasu postanowiłem zrobić swój ranking wyciskarek. Ranking jest wynikiem mojego doświadczenia i moich znajomych, którzy posiadają różne modele różnych firm. Jedni są bardzo zadowoleni, a inni troszkę mniej.

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 99%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 97%
 • GŁOŚNOŚĆ 98%
 • CZYSZCZENIE 97%

Kuvings C9500

Najnowszy produkt marki Kuvings model C9500 jest następcą bestsellerowego modelu Big Mouth B6000. Jego główną zaletą w porównaniu z innymi wyciskarkami jest duży otwór wlotowy, dzięki temu nie musimy rozdrabniać produktów. W ten sposób cały proces trwa znacznie krócej. Zmianom w porównaniu do B6000 uległ wygląd, choć przyznam, że nieznacznie. Tzw. niekapek jest solidniej i ładniej wykonany, kształt też się zmienił nieco.

Inne ważne zmiany:

NOWY ŚLIMAK

Wydrążony środek oraz zmieniona krawędź zewnętrzna. Dzięki zbieraniu pulpy w wydrążonej części ślimaka soki (nawet z twardych i włóknistych składników) są bardziej aksamitne, delikatne i klarowne.Wydrążenie zmniejsza też wagę urządzenia.

NOWA MISA

Zmiana kształtu dolnej części misy i usunięcie uszczelek silikonowych. Nowa budowa zapobiega jakimkolwiek wyciekom oraz ułatwia składanie i czyszczenie. Inny system przełożenia obrotów trzpienia i ślimaka na obroty koszyka powoduje, że ślimak i koło zębate będą się mniej zużywać.

NOWE SITO

Silikonowa uszczelka znajduje się teraz na dolnej części sita a nie (jak wcześniej) w misie. Dodany został również jeden dodatkowy punkt mocowania. Nowa budowa, podobnie jak przy misie, zmniejsza ryzyko wycieku i ułatwia czyszczenie. Dodatkowo sito jest stabilniej zamocowane i mniej się rusza podczas wyciskania (nawet przy twardych składnikach)

NOWE WYCIERACZKI SILIKONOWE

Ich budowa pomaga w lepszym mieszaniu bardziej gęstych soków oraz koktajli i lodów.

kuvings big mouth b6000 ranking

Kuvings C9500

NAJNIŻSZA CENA 2290 ZŁ

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 98%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 96%
 • GŁOŚNOŚĆ 97%
 • CZYSZCZENIE 94%

Kuvings BIG MOUTH B6000

Wyciskarka do soków Kuvings Big Mouth B6000 to doskonała alternatywa dla klasycznych wyciskarek. Została zaprojektowana w taki sposób, że skraca proces siekania i znacząco chroni cenne składniki odżywcze i witaminy. Ze względy na wysokie parametry techniczne jest to produkt o wysokiej wydajności oraz trwałości. Ze względu na wykorzystane materiały nie odkształca się podczas pracy, nie zarysowuje i nie ulega działaniu wilgoci.

Dodatkowo jest to również produkt posiadający specjalistyczną blokadę na silnik, dzięki czemu jest on chroniony i automatycznie wyłączany w przypadku przegrzania. Silnik może działać samodzielnie do 30 minut bez ryzyka usterki. Wyciskarka do warzyw umożliwia również wykorzystywanie jej do mielenia ziół i dodawania ich do soków. Wszystkie elementy wyciskarki są łatwe w zamontowaniu oraz czyszczeniu, dlatego łatwo utrzymać wyciskarkę w czystości. W załączniku do wyciskarki dołączono również gwarancję, instrukcję obsługi oraz świetną książkę z wieloma przydatnymi przepisami.

Przeczytaj test wyciskarki Kuvings BIG MOUTH B 6000

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 98%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 96%
 • GŁOŚNOŚĆ 97%
 • CZYSZCZENIE 94%

 

Kuvings BIG MOUTH B6000 EXCLUSIVE

Ten sam model tylko z dodatkowymi 2 sitkami:

 

 • Sito pełne homogenizujące do produkcji lodów
 • Sitko do gęstszych soków / smoothie

 

Unikalna wyciskarka pozwalająca na przygotowanie pysznych i zdrowych soków, musów, koktajli oraz – co niespotykane – wspaniałych lodów. To ostatnie zawdzięcza dodanemu w zestawie situ homogenizującemu. Duży otwór wsadowy pozwala na wyciskanie całych owoców. Kuvings Big Mouth B6000 EXCLUSIVE cechuje się wolną prędkością pracy, brakiem skłonności do nagrzewania oraz bardzo cichą pracą silnika.

Wylot zabezpieczony został specjalną zatyczką pozwalającą na precyzyjne dozowanie i sterylne przygotowanie produktów. Wśród akcesoriów dodawanych do zestawu znajdują się pojemniki na sok i pulpę, szczotki służące do czyszczenia, sita o różnym przeznaczeniu i obszerna instrukcja obsługi. Wyciskarka w pełni odporna na uszkodzenia, zarysowania i korozję dzięki zastosowaniu nietoksycznych tworzyw. Doskonały wybór dla osób ceniących zdrową kuchnię, posiadających dzieci oraz pijących soki z powodów zdrowotnych lub dietetycznych.

Bardzo dobra jakość materiałów i wykonania objęta jest dziesięcioletnią gwarancją na silnik oraz wszystkie akcesoria.

Przeczytaj test wyciskarki Kuvings BIG MOUTH B 6000

 

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 99%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 94%
 • GŁOŚNOŚĆ 94%
 • CZYSZCZENIE 96%

HUROM HT

HUROM HT jest najnowszym produktem marki HUROM na rok 2016. Niesamowicie wydajna wyciskarka 2 generacji potrafi wycisnąć sok ze wszystkich owoców i warzyw do ostatniej kropelki. W tej wyciskarce zastosowano technologię wziętą od bestsellerowej wyciskarki HH2G. To co odróżnia ją od innych wyciskarek to unikatowy i bardzo ekstrawagancki design. Obok tego sprzętu po prostu nie da się przejść obojętnie. Hurom HT to obecnie najbardziej zaawansowana techniczne wyciskarka na rynku. Nie jest może tania, ale jeśli chcemy mieć pewność, że kupujemy coś na lata to ten produkt jest właśnie dla nas.

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 97%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 94%
 • GŁOŚNOŚĆ 94%
 • CZYSZCZENIE 96%

HUROM HH 2G

HUROM HH 2G to nowoczesna wyciskarka pionowa z innowacyjnym systemem jednoślimakowym, wyposażonym w dwie łopatki. Mechanizm ten pozwala uzyskać jeszcze więcej zdrowego, pełnowartościowego soku z tej samej ilości warzyw w krótszym czasie. Pomimo zmniejszonej szybkości obrotów, wałek obracający się 40 razy na minutę skutecznie wyciska owoce dzięki pracy wałków.

Wśród zastosowanych innowacji można wymienić również sito bez otworu oraz większą pojemność misy na sok (w porównaniu do poprzedniego modelu 1G, misa zyskała 250 ml pojemności). W zestawie dostępne są dwa rodzaje sit – do soku oraz musu, a także przyrządy ułatwiające czyszczenie urządzenia. Do jego umycia można również zastosować system samoczyszczący, bez konieczności rozkręcania wyciskarki.

Warto również dodać, że przy produkcji urządzenia nie zastosowano bisfenolu. Gwarancja na produkt wynosi 10 lat w przypadku awarii silnika oraz 2 lata w przypadku awarii komponentów.

Przeczytaj test wyciskarki Hurom HH 2G

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 95%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 92%
 • GŁOŚNOŚĆ 91%
 • CZYSZCZENIE 95%

Angel Juicer 8500s

Angel Juicer 8500S to jedna z najlepszych na rynku wyciskarek do soków. Wykonane za jej pomocą soki oraz przetwory owocowo-warzywne zachowują wszelkie witaminy oraz inne cenne składniki, które w dużej części są tracone w przypadku tradycyjnych sokowirówek. Produkt został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej – z tego materiału składają się także niezawodne mechanizmy ślimakowe. Jest to taka sama stal, jaką wykorzystuje się w chirurgii. Konstrukcja i zastosowane części są trwałe, zapewniając wieloletnią trwałość i bezpieczeństwo stosowania.

Wyciskarka została wyposażona w dwuślimakowy mechanizm. Urządzenie pracuje z mocą 180W, co sprawia, że doskonale poradzi sobie nawet z najtwardszymi produktami. Nie są dla niej problemem nawet ziła, warzywa liściaste, trawy i podobne składniki. Praca tej wyciskarki jest szybka i bardzo wydajna, silnik nie ulega przegrzaniu, nawet podczas długiej pracy. Ponadto urządzenie jest ciche, wygodne (obsługiwane w sposób intuicyjny) oraz całkowicie bezpieczne.

Trzecie miejsce Angela jest spowodowane jego wysoka ceną.

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 94%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 93%
 • GŁOŚNOŚĆ 93%
 • CZYSZCZENIE 92%

HUROM HG 2G

Wyciskarka marki HUROM model HG 2G z klasy Premium to urządzenie wysokiej jakości, pozwalające uzyskać zdrowe, pełnowartościowe soki z warzyw, owoców i traw. Przy produkcji wyciskarki zastosowano wszelkie standardy bezpieczeństwa. To przede wszystkim unikanie bisfenolu oraz zabezpieczenia włączania urządzenia. HUROM HG to wyciskarka z wałkiem pionowym, dostępna w trzech kolorach: czerwonym, srebrnym i czekoladowym.

W innowacyjnej budowie wyciskarki zastosowano pojedynczy wałek oraz dwie łopatki. Pozwoliło to na zmniejszenie obrotów do 40 na minutę, zmniejszając tym samym natlenienie soku oraz jego lepsze walory smakowe. Wartym uwagi jest proces czyszczenia wyciskarki. Producent dołącza do niej zestaw akcesoriów i wyposaża w system samoczyszczący, pozwalający na umycie urządzenia bez rozkręcania jego poszczególnych komponentów.

Produkt posiada 10 lat gwarancji na pracę silnika oraz 2 lata na prawidłowe funkcjonowanie komponentów. To wyciskarka dla wymagających.

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 94%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 93%
 • GŁOŚNOŚĆ 93%
 • CZYSZCZENIE 92%

HUROM HF 2G

Model HUROM HF 2G Premium to pionowa wyciskarka o innowacyjnej budowie, odpowiednia do wyciskania owoców, warzyw oraz traw. W mechanizmie zastosowano wałek z podwójną łopatką, zwiększający skuteczność pracy przy zachowaniu niskich obrotów. Wałek obracający się 40 razy na minutę wraz z pracą łopatek, pozwalają wycisnąć w krótszym czasie wartościowy sok bez nadmiernego natleniania, a więc umożliwiając jego przechowywanie przez dłuższy czas. Przy produkcji wyciskarki nie użyto bisfenolu, a jedynie bezpiecznych materiałów.

Wyciskarka posiada system bezpiecznego uruchamiania. Czyszczenie urządzenia odbywa się za pomocą dołączonych do zestawu akcesoriów oraz bieżącej wody. Model posiada kolorystykę szczotkowanej stali, przez co prezentuje się bardzo nowocześnie. Dzięki zastosowaniu pionowego ułożenia wałka, zajmuje niewiele miejsca i jest wygodny w użytkowaniu.

HUROM HF 2G Premium posiada 10-letnią gwarancję na pracę silnika oraz 2 lata gwarancji na komponenty.

 

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 96%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 92%
 • GŁOŚNOŚĆ 86%
 • CZYSZCZENIE 94%

HUROM HU 700

Hurom HU 700 to wysokiej jakości wyciskarka do owoców i warzyw, za pomocą której można szybko i łatwo wyczarować pyszne oraz zdrowe soki. Urządzenie wyróżnia się konstrukcją pionową oraz wolnoobrotowym ślimakiem, który pełni funkcję zgniatająco-wyciskającą. Pionowe ustawienie ślimaka przyśpiesza i ułatwia wyciskanie soków (nie trzeba popychać składników). Trudno o lepszy sposób na to, by każdego dnia cieszyć się wyjątkowym napojem.

Omawiany model urządzenia zapewnia wygodną i bezpieczną pracę. Doskonale radzi sobie także z owocami i warzywami twardymi, które dla zwykłych sokowirówek zwykle stanowią prawdziwe wyzwanie. Urządzenie obsługuje się w sposób intuicyjny. Proces wykonania soku jest bardzo szybko, czyszczenie także nie zajmuje wiele czasu – wystarczy zdemontować wyciskarkę i każdy element umyć pod bieżącą wodą.

Wyciskarka została objęta gwarancją producenta na okres aż 10 lat (gwarancja dotyczy zarówno silnika, jak i pozostałych elementów urządzenia). Model dostępny jest w trzech atrakcyjnych

 

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 97%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 90%
 • GŁOŚNOŚĆ 86%
 • CZYSZCZENIE 93%

 

HUROM HN

Nowoczesna konstrukcja, dbałość o szczegóły i elegancki design to główne zalety wyciskarki Hurom HN. Powolne wyciskanie zapewnia wysoką jakość soków oraz musów bez zmiany smaku i utraty wartości odżywczych. Hurom HN wyposażony został w specjalnie zaprojektowaną zaślepkę pozwalającą na dozowanie oraz mieszanie soków bezpośrednio w zbiorniku urządzenia.

Wysoka kultura pracy i podwójne czujniki bezpieczeństwa zapewniają pełen komfort i pewność sprawnej pracy wyciskarki. Duża wydajność chłodzenia pozwala na ciągłą, półgodzinną pracę silnika. Konstrukcja ze stali nierdzewnej i nietoksycznych tworzyw sztucznych zapewnia nie tylko wysoką trwałość ale i doskonały wygląd urządzania. W połączeniu z bardzo prostą obsługą i możliwością skorzystania z systemu samoczyszczącego jest to doskonały wybór dla każdej zdrowej kuchni.

W zestawie znalazły się sita o różnych rozmiarach otworów, pojemniki na pulpę i sok oraz szczoteczki do czyszczenia. Bardzo wysoka jakość materiałów zaowocowała dwuletnią gwarancją na akcesoria i aż dziesięcioletnią w przypadku silnika.

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 90%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 89%
 • GŁOŚNOŚĆ 85%
 • CZYSZCZENIE 92%

HUROM HU-500

Wyciskarka do soków HUROM HU-500 to bardzo skuteczna, kompaktowa wyciskarka jednoślimakowa pionowa, która z powodzeniem poradzi sobie z każdym rodzajem owoców i warzyw, także liściastych oraz traw. Wysoką jakość soku wynika z zastosowania nowoczesnych materiałów – sito oraz wałek wykonane są z GE ULTEMU, natomiast misa z tritanu.

Najnowszy model posiada liczne innowacje, pozwalające na jeszcze wygodniejsze użytkowanie wyciskarki. To m. in. zatyczka zatrzymująca wylot soku oraz klapa, która nie pozwala na mieszanie się składników. Automatyczne podawanie składników ułatwia i przyspiesza produkcję soku. Nowoczesny wygląd dwukolorowej obudowy HUROM HU-500 będzie stanowił ozdobę i wizytówkę każdej kuchni. Model jest bardzo łatwy w czyszczeniu i cichy w działaniu. Cechuje go również oszczędność energetyczna i wygodny, kompaktowy rozmiar. Produkt posiada gwarancję użytkowania i mechanizmów, a producent gwarantuje serwis napraw oraz wymiany komponentów

 

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 90%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 93%
 • GŁOŚNOŚĆ 84%
 • CZYSZCZENIE 92%

KUVINGS Silent Juicer 750 SC

Silent Juicer 750 SC to jeden z najnowszych modeli wyciskarek do soków marki KUVINGS, z serii NS-120 CM. To urządzenie oferuje szeroki wachlarz możliwości. Doskonale poradzi sobie z każdym owocem i warzywem, nawet z zielonym groszkiem czy orzechami. Dzięki zastosowaniu wolnoobrotowej techniki wyciskania, pozyskiwane soki posiadają wszystkie neutryny oraz enzymy, które są tracone w przypadku tradycyjnych sokowirówek.

Ta wyciskarka soków jest urządzeniem solidnym i bezpiecznym. Posiada dwustopniowy system zabezpieczający wraz z czujnikami, który chroni przed włączeniem wyciskarki, gdy ta nie jest odpowiednio złożona. Silnik jest mocny i nie przegrzewa się nawet w trakcie długiej pracy czy wyciskaniu soku z twardych produktów. Wszystko to zostało uwieńczone bardzo cichą pracą – możesz korzystać z urządzenia, nawet jeśli w pokoju obok śpi dziecko.

Urządzenie jest wygodne zarówno w montażu i demontażu, jak i w czyszczeniu. Ważnym atutem jest to, że przy produkcji nie wykorzystano szkodliwego Bisfenolu. Producent zapewnia 10 lat gwarancji na silnik i części.

 

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 93%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 88%
 • GŁOŚNOŚĆ 90%
 • CZYSZCZENIE 92%

HUROM GD

Wyciskarka do soków Hurom GD to wyjątkowa alternatywa nie tylko dla tradycyjnych sokowirówek, ale i wielu innych wyciskarek. To urządzenie wielozadaniowe, niezawodne i wysokiej jakości. Za jego pomocą przygotujesz nie tylko pyszne i zdrowe soki owocowo-warzywne, ale również musy, makarony, produkty mielone, homogenizowane i wiele innych.

Wyciskarka posiada wyjątkowo dużą komorę załadunkową, dzięki czemu nie musisz wcześniej mocno rozdrabniać składników przed ich włożeniem do urządzenia. Tajemnica skuteczności, która pozwala na uzyskanie wysokojakościowego soku, tkwi przede wszystkim w zastosowanym mechanizmie ślimakowym oraz systemie wolnych obrotów. Jednocześnie produkt zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pracy. Warto wspomnieć, że wyciskarka jest wygodna nie tylko podczas pracy, ale również w montażu, demontażu oraz czyszczeniu.

Urządzenie jest nie tylko funkcjonalne, ale i o nowoczesnym designie. Tu nawet najmniejsze detale ucieszą oko każdej pani domu. Ta wyciskarka to niezawodny sposób na to, by w kilka minut móc uraczyć całą rodzinę pysznym i zdrowym sokiem.

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 91%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 92%
 • GŁOŚNOŚĆ 90%
 • CZYSZCZENIE 91%

HUROM HU-200

Wyciskarka HUROM HU-200 z serii HB to niezawodne, intuicyjne w obsłudze urządzenie, które pozwoli przygotować wysokiej jakości sok z owoców, warzyw oraz traw i zieleniny, a także smaczny mus. Prosta konstrukcja produktu , oparta na pracy jednego, umieszczonego pionowo wałka, gwarantuje jej długotrwałe funkcjonowanie. Producent daje 10-letnią gwarancję na pracę silnika oraz 2-letnią na komponenty.

HUROM HU-200 dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – bieli, srebrze i czerwieni. W dodatkowym wyposażeniu znajdują się dwa sitka. Jedno z nich o gęsto rozmieszczonych oczkach służy do przygotowywania soku, natomiast drugie z otworami na ścianie bocznej – do produkcji musu. Model posiada pojemnik na sok o pojemności 300 ml. W zestawie producent dołącza także akcesoria przydatne do czyszczenia wyciskarki. Model wyposażony jest również w system samoczyszczenia, umożliwiający umycie bez rozkręcania na poszczególne części.

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 85%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 91%
 • GŁOŚNOŚĆ 87%
 • CZYSZCZENIE 84%

Cooksense HD

Cooksense HD to nie jest zwykła wyciskarka. Przy jej pomocy szybko, łatwo i w pełni bezpiecznie wykonasz zdrowe i pełnowartościowe posiłki – nie tylko pyszne, owocowo-warzywne, soki. Producent zastosował tu szereg nowoczesnych rozwiązań, które sprawiają, że model jest lepszy nie tylko od tradycyjnych sokowirówek, ale i wielu dostępnych na rynku wyciskarek.

Urządzenie wyróżnia się wzmocnioną konstrukcją oraz silnikiem o mocy 200 W. Dzięki temu wyciskarka doskonale poradzi sobie nawet z najtwardszymi warzywami i owocami, a ponadto zapewni sprawne działanie przez wiele lat. Za pomocą tego produktu możesz nie tylko wyciskać, ale i mielić produkty. A wszystko to w niewiarygodnie szybkim tempie. Pozwala na to również pionowa konstrukcja, która usprawnia proces umieszczania w urządzeniu warzyw i owoców – nie trzeba ich mocno popychać. Cicha praca, łatwe czyszczenie i niewielkie gabaryty – to kolejne z wielu atutów tego modelu.

Wyciskarka posiada szczegółową instrukcję obsługi w języku polskim. Dzięki niej otrzymane soki nie tracą nic ze swoich witamin i innych cennych składników, które traci się w przypadku tradycyjnych sokowirówek.

%

OCENA OGÓLNA

 • WYDAJNOŚĆ 83%
 • ŁATWOŚĆ OBSŁUGI 89%
 • GŁOŚNOŚĆ 88%
 • CZYSZCZENIE 84%

 

Matstone 6 in 1

Jedno z najbardziej uniwersalnych urządzeń na rynku. Matstone 6in1 to nie tylko wyciskarka ale także narzędzie pozwalające na przygotowanie zdrowych sorbetów, szatkowania warzyw do pysznych sałatek czy nawet przygotowywania makaronów. Wolnoobrotowy system działający na bazie pojedynczego ślimaka nie wykazuje tendencji do nagrzewania się, co przekłada się na zdrowsze i bogatsze w witaminy soki. Matstone 6in1 poradzi sobie także bez problemu z nietypowi produktami takimi jak twarde orzechy lub zioła.

Niezwykle prosta obsługa oraz łatwa konserwacja stawiają tą wyciskarkę na wysokiej pozycji w klasie niedrogich, wielofunkcyjnych urządzeń. Bezpieczeństwo pracy zapewnia czujnik termiczny, który w przypadku przegrzania automatycznie wyłączy silnik. W zestawie z wyciskarką otrzymamy komplet nakładek do past i makaronów, sita do soków oraz zestaw pojemników na gotowy sok i wytłoczyny.

Dziesięcioletnia gwarancja na silnik i dwuletnia na akcesoria jest dodatkowym atutem, zapewniającym o wysokiej jakości wykonania.

 

 

 

 

 

Podziel się z innymi