HUROM HH2G

Model HH 2G to najnowsze dzieło marki Hurom, które do sprzedaży trafiło w 2014 roku. Względem poprzednich egzemplarzy wyciskarka HH 2G została wyposażona w nowy silnik, który pracuje z mniejszą prędkością niż poprzednicy. Pozwala to jednak na lepszą kontrolę wylotu pulpy, dzięki czemu z pomocą wyciskarki przygotujemy nie tylko czysty, klarowny sok, ale również gęste koktajle.

 

Zmienił się również design wyciskarki Hurom, która zyskała nowy wał, sita oraz większą misę, 500 ml, z podziałką do dokładnego odmierzania ilości płynu. Wyglądem zewnętrznym zaś HH 2G przypomina nieco model 700. Dodatkowo producent zapewnia, że każda część wyciskarki jest wolna od związku bisfenolu A, wywołującego liczne choroby.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zatyczka umożliwiająca zatrzymanie soku w urządzeniu i przelanie go w dowolnym momencie, bez konieczności podstawiania naczynia w trakcie wyciskania. Umożliwia to również dodawanie innych składników do płynu np. przy wyrabianiu mleka.

Najważniejsze jednak, że nowy silnik pracujący z prędkością 43 obr./min zapobiega utlenieniu się soku, a stąd już tylko krok do jego pasteryzacji i pozbawieniu wszelkich wartości odżywczych zawartych w świeżo wyciskanym napoju. Sam napęd został zaś przeniesiony na wał, a brak zębatek sprawia, że urządzenie pracuje znacznie ciszej.

Zarówno lepsza kontrola wylotu pulpy, jak i nowy system wycieraczek oraz ulepszony wał silnikowy zostały dopasowane tak, by uniknąć utknięcia surowca w urządzeniu, zatkaniu go, a w konsekwencji uszkodzeniu i konieczności naprawy. Z kolei kontrola pulpy znajdująca się w misie, pozwala na skomponowanie soku z większą lub mniejsza ilością włókien.

Model HH 2G wyposażony jest również w pionową wyciskarkę jednoślimakową, dzięki czemu warzywa i owoce wkładane do lejka po kolei same przesuwają się w kierunku wała, bez konieczności dociskania ich tamperem. Całość wykonana jest z materiału GE-ULTEM, który jest znacznie mocniejszy od poprzednich, co zmniejsza ryzyko wystąpienia uszkodzeń.

Pionowa wyciskarka gwarantuje również uzyskanie znacznie większej ilości soku z jednego surowca, dzięki zastosowanej w niej Technologii Wolnego Wyciskania. Hurom powiększył również powierzchnię sita, co powoduje, że sok po wyciśnięciu przepływa znacznie szybciej. Testy pokazują też, że technologia 2G pozwala na uzyskanie o 30% więcej soku i mniej pulpy niż z wyciskarek 1G, na co wpływ ma właśnie jeszcze lepsze wykorzystanie pulpy, którą zwykle traktujemy jako odpad.

Koreański Instytut ds. Badań nad Żywnością potwierdził również, że za sprawą wyciskania tym modelem uzyskujemy z surowców o 42 % więcej witaminy C oraz witaminy A względem innych modeli.

Hurom warto również wybrać ze względu na długi okres gwarancji – 10 lat oraz bardzo łatwy system czyszczenia urządzenia. Wystarczy wypełnić misę wodą i uruchomić bieg wsteczny, który dokładnie wypłucze maszynę z pozostałości warzyw i owoców, a następnie odblokować zatyczkę i opróżnić zawartość pojemnika.

HH 2G jest również wygodny w użytkowaniu ze względu na dołączone do niego wyposażenie, jak zestaw szczotek do czyszczenia, wieszak na akcesoria czy pojemnik do tofu.

Oto co znajduje się w komplecie.

Podziel się z innymi